Meteoráci v dresu 31. ZŠ v republikové finále ve florbale!

03. 02. 2020

V konkurenci 2500 škol se naši kluci dostali mezi nejlepších 6! Tento úspěch našich hráčů, reprezentujících oddílovou partnerskou školu, shrnul ve svém článku trenér/učitel Václav Polívka.

Florbal našim klukům jde. Po postupech z obvodního, okresního a krajského kola kluky čekala kvalifikace o republikové finále. Do Plzně 24. 1. přijeli vítězové krajů jihočeského a středočeského, aby poměřili síly s vítězem kraje plzeňského, tedy s námi, o jedno z pěti míst na republikovém finále, které se koná 27.-28. dubna v Jindřichově Hradci.

Tým složený převážně z hokejistů HC Meteoru Třemošná nevstoupil do turnaje příliš dobře. V úvodním utkání se naši borci utkali s týmem z Milevska, který reprezentoval Jihočeský kraj. Ač jsme měli herní převahu, skóre tomu neodpovídalo. Milevsko nekompromisně trestalo každou naši chybu. Hrozili zejména z rychlých protiútoků. Nakonec jsme soupeři podlehli 5:7.

Ve druhém utkání turnaje proti sobě nastoupily týmy Králova Dvora a Milevska. Z vítězství se nakonec radoval tým Králova Dvora, a tak jsme byli stále ve hře o postup. Cesta k postupu nebyla vůbec jednoduchá. Nestačilo nám totiž pouze vyhrát, ale museli jsme soupeře přestřílet o 3 branky!

Do utkání jsme vstoupili plní energie a první třetinu jsme vyhráli 3:1, stále jsme se drželi jen krůček od postupu. Se začátkem druhé třetiny ale přišel herní propad a my náš náskok ztratili. Na konci druhé třetiny jsme prohrávali již 3:6. Postup se nám vzdaloval, ale my nevzdali. Ve třetí třetině se nám začalo konečně střelecky dařit. Postupně jsme vyrovnali a šli si za vítězstvím. Na vlně euforie a odhodlání jsme v hektické třetí třetině stříleli jeden gól za druhým, až jsme se dostali, kam jsme potřebovali. Dokonce jsme dostali do vedení 9:6! To však ještě neznamenalo vítězství! Poslední dvě minuty zápasu jsme totiž odehráli v oslabení. Naštěstí soupeř branku nevstřelil a my se mohli radovat z postupu na celorepublikové finále. Infarktový zápas!

Sestava: David Machala – Matěj Koranda, Ondřej Sihelský, Matěj Beran, Samuel Stejskal, Radek Krištof, Matěj Houdek, Filip Ženíšek, Marek Venda, Matěj Čelakovský, Matěj Čarda