Muži jsou mistři krajské ligy!

27. 03. 2023

Muži v sobotním duelu udolali Rokycany i ve druhém finálovém utkání a slaví titul v krajské lize Karlovarského a Plzeňského kraje!

Jejich cesta za pohárem začala skvělou základní částí, ve které z 16 zápasů jen čtyřikrát poznali hořkost porážky a umístili se na konečném druhém místě tabulky, což jim zajistilo přímý postup do semifinále play off. Na sdíleném druhém místě bodování ligy se umístili Marek Princl (17+20) a Martin Davídek (18+19). Tomáš Soukup se pak se sedmi góly stal nejlepším střelcem mezi obránci a v celkové produktivitě se mezi beky se 15 body umístil na druhé příčce.

V semifinále naši borci narazili na Domažlice, kterým v prvním utkání po velkém boji podlehli 6:4. Na domácím ledě pak s přítomností opor ukázali svou sílu. V základní hrací době domažlické soupeře porazili 6:1 a v prodloužení zlatým gólem rozhodl Jan Šibra.

Stejně jako v loňské sezóně se i letošní finále stalo bojem Třemošné a Rokycan. V prvním utkání soupeř vedl už 4:1, ale ve druhé třetině se žlutomodrému týmu podařilo nejdřív srovnat na 4:4, aby pak v závěrečné části definitivně dokonal obrat a odvezl si domů první vítězství série. Druhé utkání v třemošenské Sport Aréně bylo v jasné režii domácího celku. Skóre otevřel nádhernou akcí Mário Princl. Ačkoliv měl domácí tým v první třetině velkou převahu, do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1. Ve druhé třetině se Třemošná po gólu Martina Davídka opět dostala do vedení. Na obou stranách jsme mohli vidět spoustu vyloučení a gólových šancí, ale další branky jsme se nedočkali. Ve třetí části nejdřív trefil Jakub Koreis, poté přesilovku 5 na 3 zužitkoval Martin Muchka. V závěru soupeř snížil na rozdíl dvou branek, domácí si však zápas pohlídali a mohli si vychutnat zasloužené vítězství!

Všem fanouškům a hlavně celé naší hokejové rodině moc děkujeme za podporu! Vytvořili jste úžasnou kulisu!