Když se řekne hokej, neznamená to vždy totéž. Pro nás je hokej způsob, jak prožít krásné dětství a mládí. Formovat svou osobnost, posilovat psychickou i fyzickou odolnost, být týmovým hráčem. Lední hokej je rychlý a komplexní sport, děti rozvíjejí koordinaci pohybů, herní myšlení, fyzický fond. Máme zkušenost, že hokejisté jsou schopni konkurovat ostatním sportovcům v jejich disciplínách a to právě díky této komplexnosti. Naše děti vozí medaile z atletických závodů, překážkových běhů, florbalových, fotbalových turnajů a dalších.

Během let strávených hraním ledního hokeje děti poznávají sami sebe, svoje silné a slabé stránky a my jim pomáháme je rozeznávat a pracovat s nimi. Hokej není prioritně o tom stát se profesionálem, i když je to jasná a správná motivace. Správný hokej je o získání kladných vlastností, užít si hodně legrace a mít zážitky, na které se celý život vzpomíná.

Hokej na úrovni

Jsme klub na malém městě, ne však na malé sportovní úrovni. Máme družstva ve všech věkových kategoriích a vyjma kategorie juniorů hrajeme nejvyšší mládežnické soutěže. O děti se stará skvělý tým licencovaných trenérů, pro které je hokej jejich život. Všechny kategorie se připravují v podmínkách srovnatelných s extraligovými kluby. Na každý trénink je přítomný dostatečný počet trenérů, zvláště u mladších kategorií je na ledě přítomnou i osm trenérů na jednom tréninku.

Jednotlivé kategorie trénují 2× - 4× týdně na ledě, s doplněnými tréninky mimo led v tělocvičně nebo na hřišti. Ledová plocha je provozována celoročně a proto můžeme pracovat na hokejových dovednostech i mimo hlavní sezonu.  Naši odchovanci se pravidelně prosazují v mládežnických reprezentacích a dalších extraligových klubech.

Snažíme se v dětech vzbudit zájem o hokej. Jako nejdůležitější prvek ve výchově bereme vztah dětí ke sportu. K tomu, aby děti samy chtěly trénovat a byla to pro ně především zábava. Velké tréninkové dávky a dril přicházejí až ve starších kategoriích dorostu a dále.

Všestrannost a zdravý sport

Zejména v období od 1. do 5. třídy je důležitý komplexní pohybový rozvoj, proto mají děti po tréninku na ledě hodiny gymnastiky s licencovanými trenérkami, sportovních her, kompenzace a ve spolupráci s 31. ZŠ plavání. Starší kategorie jsou více specializované na hokej a k hokeji mají více posilování středu a uvolňování – to vše pod dohledem klubové fyzioterapeutky, která školí naše trenéry a pravidelně diagnostikuje děti. Naším cílem jsou zdravé a spokojené děti se sportovními dovednostmi.

Dostupnost

Od úplného začátku až po kategorii 3. třídy máme pro všechny bezplatné zapůjčení kompletní hokejové výstroje. Pro brankáře platí půjčování výstroje dokonce až do 5. třídy! Od žákovské kategorie tj. od šesté třídy, kdy hrajeme zápasy proti týmům z jiných krajů, jsou všechny kategorie dopravovány autobusem. Pokud dítě navštěvuje 31. ZŠ dopravuje ho ze školy na zimní stadion klubový autobus. Od 3. třídy má každá kategorie svoji šatnu, kde si děti nechávají věci a mají v ní stálé místo.

První dva měsíce mají u nás noví členové zcela bez poplatku, poté je stojí každý měsíc 500 Kč. Pokud u nás hrají dva sourozenci, má mladší z nich vždy poloviční příspěvky.

Vzdělání

Spolupracujeme s 31. ZŠ, kam chodí většina našich členů. Navštěvovat naší partnerskou školu není pro žádného člena povinnost, nicméně tato možnost skýtá řadu benefitů. Vyjma rozvrhu přizpůsobeného tréninkům a přepravy mezi školou a stadionem popsané výše, je zavedena přímá komunikace mezi trenéry a třídními učiteli. Tato spolupráce je velice efektivní, děti a rodiče vidí, že sport a vzdělání nejsou dva oddělené světy a mohou jít ruku v ruce na kvalitní úrovni a ještě se vzájemně doplňovat.