Historie klubu

Dne 10. října 2003 byl v Třemošné u Plzně otevřen nový zimní stadion se základním vybavením pro veřejnost a zejména pro sportovní vyžití mládeže - Sport Aréna. Následně byl založen oddíl dětského ledního hokeje HC Meteor, který si dal za cíl obnovit po 52 letech tradici hokeje v Třemošné. Ta byla zahájena vůbec prvním utkáním 1. ledna 1940, poté vznikly oddíly DTJ Třemošná a SK Meteor, které po 2. světové válce působily pod názvem Keramika Třemošná. Poslední záznam v kronice je z ledna 1952, kdy Keramika Třemošná poráží LZ Doubravka 12:2 na zimním stadionu v Plzni. Na začátku činnosti nového oddílu HC Meteor trénoval zkušený trenér pan Vladimír Krampol 34 dětí ve dvou oddílech – předškoláci a 1. třída a 2. a 3. třída. V průběhu prvních čtyř měsíců se tento počet zdvojnásobil, což ukázalo, že ve spádové lokalitě (Třemošná, Horní Bříza, Kaznějov, Zruč – Senec a částečně Plzeň) je značný mládežnický sportovní potenciál.

Oba týmy absolvovaly v průběhu jara roku 2004 několik přípravných utkání proti vrstevníkům z jiných týmů. V dubnu zvítězilo družstvo žáků prvních a druhých tříd v turnaji v Mariánských Lázních za účasti týmu z Tachova a čtyř družstev z německého Berlína. HC Meteor zde obsadil vynikající 1. místo. V květnu zvítězil oddíl HC Meteor na domácím ledě v turnaji za účasti HC Sparta Praha, HC Letci Letňany a HC Rabat Kladno.

Foto z otevření Sport Arény 2003

V roce 2011 jsme rozšířili stadion o nové zázemí, přistavili se nové šatny a gymnastický sál s posilovnou. V roce 2013 přibylo za zimním stadionem tartanové hřiště a střelnice.

Od založení klubu dosáhla družstva Meteoru velkého počtu úspěchů. Vyjma bezpočtu výher na různých menších ať domácích nebo zahraničních turnajů, jsou naše největší úspěchy následující:

Naše úspěchy

• Výhra ligy mladších žáků v sezoně: 2014/15
  • Výhra ligy dorostu v letech: 2009/10, 2016/17
  • Druhé místo v lize juniorů 2017/18
  • Účast v Extralize dorostu v letech 2010/11, 2017/18, 2018/19, 2019/20
  • Výhra družstva dorostenců v kategorii nejlepší sportovní kolektiv Plzeň Sever v roce 2018
  • Vychovali jsme mládežnické reprezentanty: Jiří Kepka, David Michel, Filip Reisnecker, Aleš Stezka, Jakub Šiler
  • Vychovali jsme hráče, kteří se probojovali až do naší nejvyšší soutěže: David Michel, Aleš Stezka, Jakub Váchal

Největším úspěchem je ale vybudování fungující organizace, která nabízí hraní ledního hokeje všem věkovým kategoriím ve všech svazem definovaných věkových kategoriích a pozitivní ovlivnění vývoje více než čtyřem stovkám stávajících členů a absolventů.