Středa, 20 Září 2017 12:27

Do Třemošné se vrací Extraliga mladšího dorostu

Úterý, 05 Září 2017 12:45

Do Třemošné se vrací „Extraliga“ mladšího dorostu-000000

Novou trenérskou dvojici Martina Barčáka a Adama Sýkoru čekal nelehký úkol. Připravit co nejlépe tým mladšího dorostu Třemošné na nejvyšší soutěž v České republice „Extraligu mladšího dorostu“. Tým doplnila řada nových hráčů.

Po krátké přestávce po skončení sezóny začala příprava na novou sezónu, již pod vedením nové trenérské dvojice, kdy od dubna do konce měsíce června se hráčský kádr zúžil. Hráči museli pochopit, že je potřeba trénovat více, než byli někteří zvyklí a tréninkovou jednotku „doslova odpracovat na sto procent“, říká: „trenér Martin Barčák“. Šest dní v týdnu trénujeme, máme jen jeden den volna.

Po letním soustředění následovaly přípravné zápasy, kde si hráči ověřili, co jsou schopni vůbec hrát, zejména „pod tlakem“ a „s lepším soupeřem“. Přípravné zápasy trenér Martin Barčák: „hodnotí celkem pozitivně, co se týká posunu hráčů, ne však úplně výsledkově, což přikládá trenér nezkušenosti týmu a hrát naplno „od první do poslední vteřiny“. Přijít o body v posledních vteřinách zápasu by se stávat nemělo a proto i na tomto úkolu pracujeme a snažíme se hráče připravit co nejlépe.

Zejména přípravný zápas se Slavií Praha, kdy jsme v zápase prohrávali a utkání se nám podařilo „otočit“ na 2:3, naznačuje sílu týmu, podpořenou koncentrací a bojovností do poslední vteřiny, kdy si kluci ověřili, "že se dá hrát s každým“. Pracujeme i na psychice hráčů, kdy se může stát, že prohrajeme několik zápasů v řadě, což v této soutěži není nic neobvyklého. Je to velký skok pro naše hráče, kteří v loňské sezóně hráli ligu v 8. třídě a skončili na 5. místě a přejít rovnou do extraligy, je pro ně „velice těžké“.

Trenér Martin Barčák neopomenul připomenout, že odchod hráčů Adama Ženíška a Jakuba Šilera je „citelnou ranou“ a budou nám chybět zejména do koncovky.

-000000

Nyní se připravujeme na Spartu Praha, tedy na první zápas, kdy jedeme na led „MISTRA“ obhájce titulu a to v sobotu dne 9. 9. 2017. Utkání začíná v 15:45 hodin. „Budeme hrát s maximálním nasazením a půjdeme zápas od zápasu, budeme bojovat o každý bod, říká: trenér Martin Barčák“.

Pro hráče děláme „speciální tréninky“ například na střelbu, pro obránce, kdy nám například pomáhal Jarda Špaček, Dušan Andrašovský apod.

-00000000

Dlouhodobý cíl je „nespadnout“ a udržet soutěž i pro další ročníky a to, že jsme se vůbec dostali do Extraligy MD je výsledek všech trenérů v Třemošné, velmi si jich vážím a děkuji jim za jejich odvedenou trenérskou práci. Rovněž děkuji vedení klubu, že jsem dostal důvěru připravit a „koučovat“ tým Třemošné v Extralize MD.

Do Třemošné se vrací Extraliga MD po 7 letech. Třemošná startovala v ELIOD SERVIS Extralize MD v sezóně 2010/2011, po roce se opět vrátila do Ligy mladšího dorostu, tj. pro sezónu 2011/2012. Nyní se Třemošná vrátila pro sezónu 2017/2018 do nejvyšší soutěže.

Jízdní řád ELMD

Nováčky Technika, Brod a Třemošná, vrací se derby "S"
O osm dní později než v uplynulé sezoně vypukne v září nový ročník ELIOD extraligy mladšího dorostu, kterou si tradičně zahraje třicítka klubů. Mistrovský titul znovu obhajuje Sparta, sestupující Tábor, Kobru Praha a Olomouc nahradí mladíci Havlíčkova Brodu, Třemošné a Techniky Brno. Zatímco hrací systém zůstává stejný, lehce se změnilo složení skupin a místo nedělí se bude hrát v soboty.
Nejvyšší soutěž mladších dorostenců vypukne na patnácti stadionech v sobotu 9. září. Základní část nabídne znovu pouhých osmnáct kol a poslední díl napíše v sobotu 2. prosince. Poté se 30 účastníků ELIOD ELMD rozdělí do pěti skupin.

Zatímco tucet nejlepších už bude mít zajištěnu účast ve vyřazovacích bojích, zbylých osmnáct týmů se ve třech skupinách popere o další čtyři volná místa a především o záchranu mezi tuzemskou elitou. Nadstavba nabídne dalších dvacet kol.

Na jejím konci už budou známa jména tří sestupujících. Naposledy soutěž opustili hráči Kobry Praha, Tábora a Olomouce, letos je nahradí Třemošná, Havlíčkův Brod a Technika Brno. Vítěze určí závěrečný turnaj, titul obhajuje Sparta.
Hracími dny jsou čtvrtek a nově sobota. Po dvou sezonách se vrací derby pražských "S". Slavia se přesunula do skupiny Západ, naopak Letňany si nově zahrají ve skupině Střed. V soutěži se představí hlavně mladíci ročníků 2002 a 2003.

Účastníci ELIOD Extraligy mladšího dorostu

Skupina Západ:
HC Slavia Praha, Piráti Chomutov, Slovan Ústí nad Labem, HC Litvínov, HC Energie Karlovy Vary, HC Plzeň 1929, HC Sparta Praha, Rytíři Kladno, HC Meteor Třemošná, PZ Kladno.

Skupina Střed:
HC Kometa Brno, SKLH Žďár nad Sázavou, Mountfield HK, HC Dukla Jihlava, TJ Bílí Tygři Liberec, BK Havlíčkův Brod, HC Motor České Budějovice, BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Letci Letňany.

Skupina Východ:
VHK Vsetín, HK Mladí Draci Šumperk, HC AZ Havířov 2010, HC ZUBR Přerov, HC Technika Brno, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, PSG Zlín, HC RT TORAX Poruba, HCM Warrior Brno.

----------------------------------------------

Rozpis úvodních devíti kol ELIOD ELMD

Sobota 9. září – 1. kolo:

HC Sparta Praha – HC Meteor Třemošná

HC Plzeň 1929 – PZ Kladno
HC Litvínov – HC Slovan Ústí nad Labem
HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary
Rytíři Kladno – Piráti Chomutov

Čtvrtek 14. září – 2. kolo:

HC Meteor Třemošná – Piráti Chomutov

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno
HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha