Hráč týdne

Jiří Beránek

20. Jiří Beránek

Na pomyslný trůn třemošenských hráčů konečně dosedla jedna ze skutečných legend celé historie klubu!

Hráčem týdne se (konečně - pozn. red.) stal kapitán dorostenců a řidič modrého autíčka - Jiří Beránek.

Tohoto snad věčně smějícího sympaťáka můžete potkávat na chodbách Sport-Areny snad od doby, co se vůbec naučil chodit. Po všech těch letech strávených u nás, si loni odskočil na několik zápasů do Plzně, aby se zase vrátil v průběhu loňské sezony. Letos tak načíná rovnou třetí extraligovou sezonu v našem Dorostu! Společně s Dominikem Plecitým, tak drží rekord, který pravděpodobně nebude nikdy překonán. Pokud tedy pánové ze Svazu zase nevymyslí nějakou pěknou reorganizaci. Bery je bez přehánění prostě třemošenská legenda.

Letos na Jirku padl nelehký úkol. Kromě něj, jsou v týmu jen dva další hráči ročníku 2003, a tak se jen oni řadí mezi ty správné "mazáky". Jakožto náš odchovanec a tahoun svých tříd v průběhu mládežnických let, byl trenéry jmenován kapitánem pro tuto sezonu, která se ukazuje jako klíčovou, co se týče extraligové budoucnosti naší kategorie Dorostenců.

Nutno říct, že se mu po celý rok daří naprosto skvěle. Sbírá víc jak bod na zápas, plní vše, co od něj trenéři chtějí a dokonce o něm napsali redaktoři z hokej.cz! On by býval toto ocenění dostal i dřív, ale zrovna u něj si chtěli trenéři počkat na správnou příležitost. A sobotní výhra 4:0 nad Olomoucí, kterou srazil svými dvěma brankami, se ukázala jak tou příležitostí.

A co na něj říkaji, již zmiňovaní, trenéři?

"Jirka je vyspělý, chytrý a poctivý kluk. To se promítá i do jeho hry. Celou sezonu hrál slušně, ale je to právě nyní, ale nyní, kdy to je nejvíc potřeba, zlepšil svoji hru o několik dalších úrovní. Je to přirozený lídr, boduje, a je to klíčový hráč," chválí svého svěřence trenér Adam Sýkora.

"O Jirkových lidských ani hokejových kvalitách nemůže nikdo pochybovat. Jediné, co nám u něj pořád trochu chybělo, byla vyrovnanost výkonů. Musím přiznat, že náš ale zbavil i této výtky a stal se z něj kompletní hráč. Tak ať v tom kouká pokračovat!" přidává se Zdeněk Šmíd.

Jirkovi gratulujeme, ale raději už článek ukončíme. Kdybychom měli psát dál, tak nám asi upadnou prsty. Všichni si ho tady moc vážíme a přejeme mu dál na ledě i mimo led jen to nejlepší!