Osmáci váleli na turnaji VTM

20. 12. 2019

Svěřenci trenéra Martina Pousky z naší osmé třídy si v neděli 15. 12. zahráli na výběrovém turnaji VTM v kategorii U14 za družstvo Západu.

V konkurenci všech hráčů ročníku 2006 z Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého a Středočeského kraje, se v kategorii U14 představili rovnou tři naši borci - brankář Adam Ebenstreit, obránce Hynek Prošek a útočník Matyáš Beran. Za zmínku stojí fakt, že všichni tři již letos stihli získat titul Hráče týdne a to dokonce po několikáté od doby udílení titulu.

"Není žádnou náhodou, že se tam kluci dostali. Jde o odměnu za jejich poctivou práci, kterou odvádějí v současné, ale i v předchozích sezonách," chválí své hráče trenér Martin Pouska.

Nejvíc byli naši kluci vidět v zápase proti týmu Středu. Adam Ebenstreit se od začátku postavil mezi tři tyče a za svá záda pustil pouhé dvě střely soupeře, což bohatě stačilo k vítězství, ke kterému podstatně přispěli i oba dva naši reprezentanti v poli. V 25. minutě poslal, po nahrávce Hynka Proška, Matyáš Beran svůj tým poprvé v zápase do vedení, které ještě v 31. minutě podpořil trefou, která se později ukázala jako vítězná! Tým západu nakonec utkání ovládl poměrem 7:2.

Ve druhém zápase bohužel nestačili na družstvo Východu, které se díky výsledku 9:3 ukázalo nad jejich síly a mohlo tak slavit celkové prvenství v turnaji.

Za krajský výběr, kromě zmiňované trojice, pravidelně nastupují i Lukáš LédlJakub Hnát. Dohromady tak tvoří kostru ročníku, který má obrovskou budoucnost.